o autorce

Agata Suska

Magister Kosmetologii, Trycholog

Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia na kierunku kosmetologia bioestetyczna (Wydział Nauk o Zdrowiu). Od ponad 8 lat spełnia się zawodowo jako trycholog, stosując podejście funkcjonalne w praktyce gabinetowej.

Od początku swojej drogi zawodowej, zagłębia tajniki holistycznej pracy z pacjentem. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu kosmetologii, analityki medycznej, medycyny funkcjonalnej i dietetyki oraz studia podyplomowe na kierunku “Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od 2021 roku również wykładowca w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. 

Autorka e-booka “Wypadanie włosów – co robić?” – praktycznego przewodnika dla pacjenta oraz publikacji naukowych, m.in. artykułu pt. “ Cykl włosowy – rola komórek macierzystych, czynników wzrostu i hormonów”, napisanego wraz z profesorem Bogdanem Sadowskim w ramach publikacji “Wieloaspektowość pracy kosmetologa”.

Współautorka receptur kosmetycznych linii trychologicznej „Bosko Cosmetics” oraz wyłączny dystrybutor przynoszących fantastycznej rezultaty w praktyce trychologicznej preparatów marki Pharma Hermetic. 

Jej misją jest zwiększenie świadomości na temat wpływu funkcjonowania organizmu na stan skóry i włosów, skuteczna i merytoryczna edukacja specjalistów oraz popularyzacja podejścia popartego zarówno nauką, jak i praktyką. Natomiast wartości, jakimi kieruje się w pracy są wysoka jakość, stały rozwój oraz interdyscyplinarne podejście.

Prywatnie Agata jest pasjonatką wszelkich form aktywności fizycznej i ruchu, ze szczególnym uwielbieniem tańca oraz funkcjonalnego treningu siłowego. Uwielbia dobrą muzykę, przebywanie na łonie natury oraz książki psychologiczne.